Turecké nehnuteľnosti


Prečo Alanya

Prečo Alanya a nehnutenľnosti v Turecku?


... pulzujúce letovisko Alanya nachádzajúce sa v Turecku, je obklopené banánovými plantážami a nekonečnými plážami. Dávnu históriou mesta Alanya pripomína stará seldžucká pevnosť, z ktorej je pekný výhľad na nádhernú Kleopatrinu pláž. Najživšia časť Alanye je Staré mesto, v ktorom je ukrytá malebná prístavná štvrť.            

Popis:

Vo východnej časti Tureckej riviéry v Alanyi sa nachádza miesto, ktoré uchvátilo svojím pôvabom samotnú Kleopatru. Je to Alanya, veľmi obľúbené historické stredisko, skôr sídlo pirátov, dnes oblasť, kde sa o Vás postarajú ako nikde inde. Miestami hrubší piesok, podľa povesti dovezený až z ďalekého povodia Nílu, sa stará o chodidlá unavených turistov. Zvlášť je potom v Alanyi obľúbená Kleopatrina pláž, ktorá sa môže pýšiť ocenením modrej vlajky Európskej únie za spokojnosť návštevníkov. Asi sto minútový transfer z letiska je ukončený pohľadom na letovisko Alanya, ktorému už ďalej dominuje mohutná stredomorská pevnosť, z ich širokých bášt sa otvára pohľad na prekrásnu Kleopatrinu pláž. Zachovalé hradby s dĺžkou až 6 kilometrov zvádzajú pohľady turistov hlavne v noci. Čisté pláže, nočný život v prístave, výhodné nákupy v orientálnych bazároch, plavba člnom v krápnikových jaskyniach, to všetko je dôvod, prečo spoznať mestečko Alanya. Beznádejne zamilovaný Antonius daroval túto časť zeme Kleopatre ako svadobný dar. Verte, že i Vám prinesie Alanya niečo, na čo sa nezabúda.

Zaujímavosti a pamiatky:

Dnes je Alanya známa svojimi nekonečnými plážami, vôňou ovocných záhrad a starým mestom. Tradičné strieborné šperky či tašky z ťavej a oslej kože tu môžete nakúpiť rovnako ako módny textilný a kožený tovar. Incekum: svojimi širokými plážami, občas prerušenými romanticky rozloženými útesmi prislúcha Incekum k najobľúbenejším miestam Tureckej riviéry. Incekum ponúka svojim návštevníkom to pravé: krištáľovo čisté more, tyrkysovo sfarbené more, pláže z jemného piesku (Incekum znamená turecky "jemný piesok") a historické pamätihodnosti na úrodnej pláni. Karaburun: v tejto oblasti, ktorá sa v antických dobách nazývala Justiniano, objavili archeológovia staré mesto ležiace pri prirodzenom prístave, ale doposiaľ nebolo celé odkryté. Napriek tomu si môžete prehliadnuť viadukt a niektoré vykopávky.

Nakupovanie:

V meste Alanya sa koná niekoľkokrát trh, kde chodia nakupovať miestni obyvatelia. Jednoznačne za návštevu určite stojí najväčšia tržnica v Alanyi : Toptanci Hali Alanya, kde si pochutnáte na čerstvých morských rybách a plodoch. V letovisku Alanya ďalej nájdete rôzne obchodíky so suvenírmi a nákupné centrá, kde si môžete nakúpiť drobné darčeky či rôzne ošatenie alebo obuv...

Zábava:

Alanya je slávna nočným životom, ktorý by mal každý návštevník vyskúšať. Mesto ponúka množstvo obľúbených pubov, diskoték a reštaurácií. Práve vďaka nim je vhodnou destináciou aj pre mladých.

Šport:

Na slávnej Kleopatrinej pláži v Alanyi môžete vyskúšať: surfovanie, paraglajding, banán a rôzne iné vodné športy. Každoročne sa tu usporadúva medzinárodná súťaž v plážovom volejbale.

                        

alanya_cleopatra_.jpg

Prehliadky fakultatívne výlety a exkurzie v Turecku 

Poskytneme vám rady a tipy na rôzne výlety v Turecku, pomôžeme vám pri dojednaní cien za služby , ako sú turecké kúpele Hammam, výlety loďou a iné exkurzie:

Kapadokya, Kapadokya let balónom, Pamukkale, Efez, Demre, Myra, Kekova, Manavgat, Side, Anamur, Green Canyon / Zelený kaňon, Sapadere Canyon, rafting, podmorské akvárium v Antalyi, Jeep safari, prehliadka mesta Alanya, lacné nákupné možnosti v Turecku, atd ...

V prípade potreby ďalších alebo akýchkoľvek iných, vyššie neuvedených, informácií nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu : info@turecke-nehnutelnosti.sk

kapadokya_tour.jpg

 

DSC_5773.JPG

 pamukkale_asara_turkey.jpg


NEHNUTEĽNOSTI V TURECKU - apartmány, domy, vily a byty na predaj :  

Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Mahmutlar, Avsallar - Turecká Riviéra.

- prodej nemovitosti v Turecku

V prípade záujmu:

Obhliadka nehnuteľností  priamo na mieste v Turecku.

GSM : +421 903 644665

info@turecke-nehnutelnosti.sk

   apartmany_v_turecku_.jpg 

   villa_in_turkey.jpg 

   alanya_cleopatra_.jpg

Turecko:

  Tel./Fax: +90 242 513 66 68

   LOGO_ASARA_4.jpg